EP09-002 oczekuje odjazdu ze stacji początkowej Warszawa Wschodnia z pociągiem na południe Polski, prawdopodobnie IC105.

W ramach przeglądu archiwum w trakcie minionych świąt zajrzałem na płytę ze zdjęciami z kółeczka na przełomie kwietnia i maja 2006. Niemal 15 lat temu podróżowanie kolejami było całkiem przyjemne.

Bilet turystyczny, ważny przez cały długi weekend, w wersji na 2. klasę kosztował zdaje się 60 zł. Umożliwiał poruszanie się większością pociągów w kraju, bo połączenia międzywojewódzkie obsługiwały wtedy jeszcze PKP Przewozy Regionalne.

CD-R (nagrany testowo w trzech egzemplarzach na trzech różnych nośnikach) miał się całkiem dobrze. Przeglądając zapisane na płycie zdjęcia dostrzegłem jak bardzo kolej zmieniła się przez te 15 lat. Znikło kilka serii taboru, pozmieniały się schematy malowania lokomotyw i wagonów, a wiele stacji i linii zostało gruntownie przebudowanych. Ciekawie potoczyły się losy serii EP09. Wówczas w Warszawie skupiałem się głównie na niej, bo epoki w Gdyni były prawdziwym rodzynkiem. Oryginalne barwy tej serii, wtedy nie będące niczym niezwykłym, obecnie można za to spotkać tylko na „rodzynku” EP09-046. A widoczne na zdjęciu malowanie PKP Cargo już dawno jest historią.

Please follow and like us:
fb-share-icon